Pondělí
Mělo by město zaplatit soukromým investorům za vybudování kanalizace a vodovodu, i když je vlastně nechtělo a aktuálně ani nepotřebovalo, nebo ne? Odpovědět si na tuhle otázku nedokázali volarští zastupitelé ani po více než hodinové diskusi.
Deník: Stavebník udělal ZTV a teď chce, aby si jej město koupilo. Asi se není čemu divit, že to se cuká, když dopředu domluvené nebylo a nemohlo ani ovlivnit cenu.

Úterý
Dlouhodobý plán oprav poprvé předložil prachatickým radním Jiří Vejvoda, jednatel Městské správy domů a bytů v Prachaticích. Kromě toho si nájemníci mohou nově nahlásit případnou poruchu v bytě prostřednictvím internetu. Novinkou je zveřejnění plánu oprav a vůbec kompletního hospodaření městské společnosti pro letošní rok. Zveřejňování informací na webu MSDB je podle slov prachatického starosty Martina Malého součástí proměny firmy. „Chceme, aby fungovala jakási kontrola ze strany nájemníků," vysvětlil.
Deník: Nová nástěnka funguje a nutno říci, že odpovědi jsou celkem pružné a nezůstává jen u slibů. Jednotný systém, kdy všichni dají požadavek „na jeden papír", ulehčí asi orientaci i městské správě. Jen v tom plánu investic se asi moc nájemníků nenašlo.

Středa
K lepším podmínkám pro žáky bývalé vimperské Základní školy praktické a současně rozšíření možností pro sportovní areál ve Vimperku by mohla přispět směna dvou budov mezi městem a Jihočeským krajem. Střední škola a Základní škola Vimperk má totiž zájem o objekt bývalé městské knihovny v sousedství svého areálu, který je druhým rokem prázdný. Městu za něj nabízí budovu bývalé Základní školy praktické vedle zimního stadionu.
Deník: A Škatulata mohou začít, Vimperští se do hry zapojit chtějí.

Čtvrtek
Robert Zeman a jeho kolegové ze sdružení Pro Prachatice chtěli zavést motivační systém pro obyvatele města a v případě, že by odpad více separovali, pak pro ně zajistit slevu na platbě za svoz odpadu. „Každý, kdo bude mít zájem dosáhnout slev, se zapojí do adresného systému sběru separovaného odpadu a tříděním si zvýší podíl slevy třeba až na nulový poplatek za odpady," vysvětlil. Lidé by podle návrhu ale museli separovaný odpad pytlovat a následně svážet do sběrného dvora, kde by se zapsalo, kdo a kolik odpadu přivezl.
Deník: Myšlenka krásná, jen jestli by se všem vyplatila s ohledem na ceny benzínu a nafty. Minimálně by se to asi vyplatilo těm, kteří si nemohou stěžovat na nedostatek skladovacího místa v jejich domě nebo bytě, když by mohli odvézt všechno najednou a jednou ranou být bez poplatku za svoz odpadu.

Pátek
Jen zhruba jeden měsíc existoval nový osadní výbor pro městské osady Hrabice, Cejsice, Křesánov a Sloupy. Tento týden byli zastupitelé nuceni jeho činnost ukončit a výbor zrušit. Důvodem byla skutečnost, že tři z pěti členů osadního výboru neměli v osadách trvalé bydliště, což odporuje zákonu o obcích.
Deník: Chybička se vloudila, i když to tak trochu vypadá, že chybiček je více, protože obyvatelé osad si chtějí prý sami zvolit, kdo je bude zastupovat a tuhle šanci neměli.

Sobota
Ani na druhý pokus se nepodařilo na posledním pozemku vlastníků v osadě Klášterec u Vimperku najít zdroj pitné vody. Majitelé nemovitosti jsou tak i nadále závislí na původních zdrojích, ovšem jen užitkové vody.
Deník: I když mají dům u řeky a člověk by ve vrtu, navíc v padesátimetrové hloubce, nějakou vodu čekal, voda tam zkrátka nebyla. Pro vlastníky nemovitosti v Klášterci tak nabyl pojem „zůstat na suchu" úplně jiný rozměr.