Pondělí
Alegorické vozy, chlapi v uniformách a ženy s mávátky. Tak to vypadlo minulý víkend ve Zbytinách. Právě tam si totiž připomněli 1. máj tak, jak si pamatujeme z minulého století. A zážitek to byl opravdu parádní. A ještě vyšlo počasí, což kdysi nebývalo zvykem.
Deník: Retro je dnes prostě v kurzu. Obavy, že by se průvody vrátily zpět, asi nejsou na místě, a tak lidé: Bavte se!

Úterý
Ne zrovna kvalitní signál pro příjem televizních přijímačů řeší Prachatičtí už několik let. Jenže nedávný návrh místostarosty Roberta Zemana investovat do zesílení neprošel. Místostarosta má ale nový a o něco levnější. Už v pondělí by o něm měli rozhodnout zastupitelé. Asi dva tisíce lidí by tak konečně mohly mít televizory bez duchů, zrnění a vypadávání.
Deník: Teď jde jen o to, zda je rozumné financovat dokrytí signálu pro komerční televize. Aby bylo jasno, ta veřejnoprávní si totiž svůj dokrývač zaplatí. Ale komerční stanice o něčem podobném nechtějí slyšet. Evidentně se jim vyplácí, že hrají mrtvého brouka, protože všude jinde tyhle televize už slyšet je.

Čtvrtek
V Šumavských Hošticích vyndali řemeslníci z věže kostela kovovou schránku. Čekali, že najdou dokumenty historické hodnoty. To se však nepovedlo, ve schránce byly „jen" peníze a noviny z minulého století. Obyvatelé si je budou smět prohlédnout na výstavě v základní škole, ale jen pár dní.
Deník: Škoda, zase jsme se mohli dozvědět o něco víc z historie jedné obce na Prachaticku. Teď to ale vypadá tak, že se i na historii podepsal zub času, nebo že by byly ještě jinde?

Pátek
Prachatičtí petičníci předali část svých podepsaných archů na podatelnu městského úřadu. Tedy alespoň ti, co nechtějí, aby se v parku Mládí zasahovalo do zeleně vinou stavby hřiště. Podpisů prý mají zatím 443 a petice pokračuje i dál. Ti, co hřiště podporují, jdou v jejich šlépějích a svojí petici předají vedení města také.
Deník: Podle našeho zjištění to zatím vypadá, že víc je těch, kteří s hřištěm nemají problém. Jde ale o to, zda odpůrci nechtějí náhodou svého papírového soka klamat tahem propisky. Rozdané karty dostanou časem zastupitelé, tak uvidíme, komu zůstane Černý Petr.

Sobota
Nebezpečí v podobně nafty na vozovce včera čekalo na řidiče u Němčic. Hasiči museli silnici kompletně omýt, protože jízda připomínala spíš školu smyku a bylo jen dílem náhody, že se na pěkně mastných pěti kilometrech nikomu nic nestalo.
Deník: Šofér soběslavské firmy byl asi slepý, když si nevšiml, že všechnu naftu má na asfaltu a ještě si drze poslal cestáře pro jinou. Ještě štěstí, že cestáři mají oči a rozum.