Pondělí
Místo 360 korun a 50 haléřů, které měl zaplatit v roce 2008 za telekomunikační služby společnosti, která podle něho neměla právo si účtovat ani korunu, má Stanislav Žák z Prachatic nyní obstavený účet, exekuci na důchod a nemovitosti v řádu milionů korun a před sebou tahanice s úřady.
Deník: Každý by si měl dobře rozmyslet, co podepisuje. Ale když ani nevíte, že jste něco podepsat měli, je těžké se bránit.

Úterý
V případě Stanislava Žáka z Prachatic Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydal své rozhodnutí oprávněně. Na rozhodnutí ČTÚ podle jeho mluvčího pan Žák nereagoval a zákonných možností ve stanoveném termínu nevyužil. Podle mluvčího nemůže  ČTÚ zkoumat pravost podpisu na doručence.
Deník: Výklad ze strany úřadu je jednoznačný. Chyba není na jeho straně, opak musíte dokázat vy.

Středa
Tři roky už obyvatelé v části města Němčičky v Netolicích čekají na revitalizaci zeleně. Sami upozorňují na to, že staré jasany a olše tam pro ně představují reálné nebezpečí. Jenže ani v letošním roce  nezískaly Netolice dotaci, která by jim napomohla s financováním nákladné akce.
Deník: Nejen jablko nepadá daleko od stromu, ale v případě větví mohou být následky mnohem horší.

Čtvrtek
O výsledné ceně tepla dodávaného z centrálního systému pro letošní rok obyvatelům městských objektů v Prachaticích zatím  není rozhodnuto. Potěšující ale může být alespoň to, že plyn bude tepelné hospodářství nakupovat levněji.
Deník: Není ovšem nad čím příliš jásat. S cenou plynu je to jako s cenou benzinu. Co se dnes jeví jako velký úspěch, můžeme za pár měsíců hořce oplakávat. Navíc cena za plyn je jen částí celkové ceny za teplo a teplou vodu.

Pátek
Kompletní rekonstrukce Rumpálovy ulice  a regenerace další části prachatického panelového sídliště, to jsou dvě investice, které v letošním roce město Prachatice uskuteční. Město se ale letos nepustí do obnovy komunikací v areálu bývalých horních kasáren ani do opravy ulice Rožmberské  a na ní navazující Slunečné a Kasárenské. Neuspělo v žádostech o dotace.
Deník: Dokud byly peníze, to se to opravovalo. Inu, není každý den posvícení a po létech tučných nás asi čekají i léta nechtěných diet.

Sobota
Vimperští zastupitelé souhlasí s převodem správy areálu Vodník pod společnost STARZ, ale pro definitivní rozhodnutí chtějí mít k dispozici právní rozbor a finanční odhady. Neradi by totiž ve snaze pomoci napáchali více škody než užitku.
Deník: Mít městský majetek ve správě městské organizace je vcelku logický krok. Jenomže dotační peníze jsou přísně hlídané a vracet by se je nechtělo nikomu.