Pondělí
Vypálit včelíny vinou včelího moru museli v loňském roce někteří včelaři na Prachaticku. Smůla se jim lepí na paty i letos. Včelí mor je totiž opět zpátky a nebezpečí nákazy stále hrozí. Největší problémy mají včelaři na Čkyňsku, tam je ohnisko nákazy.
Deník: Metody na úplné zničení včelího moru jsou prý velmi drastické. Abychom se také jednou nenadáli toho, že tak výborný med, který naši včelaři umějí, budeme draho nakupovat od chovatelů včel z celého světa.

Úterý
Vedení prachatické nemocnice počítalo až vypočítalo, že čekací doby na jednotlivé operace je možné ještě zkrátit. A tak třeba na laparoskopickou operaci žlučníku, kterou naši chirurgové umějí z celé republiky nejlépe, si pacient počká maximálně čtyři týdny .
Deník: Jen tak dál páni chirurgové, jednou se nám všem budou vaše služby hodit. Dlouhé čekání „na kudlu“ je podle našeho názoru to nejhorší, co se může stát. Když už se pacient odhodlá, tak by měl jít na stůl hned.

Středa
Drobný elektroodpad mohou lidé v Prachaticích odhazovat do červených kontejnerů nebo do sběrného dvora. Radnice slibuje, že nádoby s červenou barvou ve městě ještě přibudou. Navíc budou i kontejnery na použité oblečení.
Deník: Tyhle kontejnery se vždycky hodí hlavně při jarním úklidu šatníku a šuplíků, do kterých se odkládají věci, které by se mohly někdy hodit a stejně se nikdy nehodí. Třeba naše přebytky ještě někomu pomohou.

Čtvrtek
Vimperská radnice se chystá pronajmout radary, které by mohly pomoci s neukázněnými řidiči přijíždějícími do města. Radar prý umí vyfotografovat každého, a ten, kdo překročí rychlost, se může časem těšit na pozdrav s fotografií a pokutou.  K tomu navíc ještě přibude nějaký ten bod do karty řidiče.
Deník: Ač se to  možná zdá být zákeřné, jiný bič už asi města a obce v ruce nemají. To nás bude, co se budeme najednou potkávat na přechodu pro chodce a láteřit na nevychované řidiče.

Pátek
Ředitelé škol zřizovaných Jihočeským krajem, kteří sedí ve svých funkcích déle než šest let, budou muset do července své posty obhájit. Kraj totiž přistoupil k novému školskému zákonu velmi zodpovědně a vyhlásí konkurzy na místa ředitelů. Na Prachaticku musejí své místo obhajovat ředitelé DDM Prachatice, ZUŠ Vimperk a Gymnázium Prachatice.
Deník: Je dobré čas od času vytáhnout kostlivce ze skříně.A ještě lepší, že ředitelé nemají svá místa na doživotí.

Sobota
Strážnici vimperské městské policie na sobě začali pracovat. Pravidelným tréninkem vylepšují svou fyzickou zdatnost.  Musejí prý splnit úkoly, které jejich práce každodenně přináší. Nutit je ale nikdo nemůže. Zákon nic takového nepožaduje.
Deník: Zloději a podvraťáci, těšte se. Vypadá to, že vimperským hlídkám už jen tak někdo neuteče.