10:21 hodin - Oproti původnímu plánu vyrazí kolona tahačů s nadměrným nákladem na stejnou trasu v 10.30 hodin ze Strážného. Prachatický deník o tom informoval jednatel české přepravní společnosti Miroslav Richter. "Důvodem je i dodržení bezpečnostních přestávek. Vzhledem k tomu, že minulý čtvrtek tvrala přeprava nákladu z Pasova na hranice šest hodin a dnes dorazila kolona po necelých třech hodinách, předpokládáme, že by měl být průjezd plynulejší už i na české straně," potvrdil miroslav Richter. Kolona, která míří do Českých Budějovic po stejné trase, zůstane po příjezdu do Netolic odstavena v pravém stoupacím pruhu za Netolicemi ve směru na České Budějovice, kam vyrazí opět v nočních hodinách.

Stejný náklad, stejná trasa a hodně podobné komplikace čekají dnes kolonu přepravující nadměrný náklad z hraničního přechodu ve Strážném do Českých Budějovic.

Řidiči, pozor!Kolona tahačů s doprovodnými vozidly se vydá na cestu z Hraničního přechodu ve Strážném v pondělí v 10.30 hodin a pojede přes Ktiš, Březovík, Smědeč, Lhenice a Hrbov do Netolic. Odtud pak v noci do Českých Budějovic. 

Vzhledem k tomu, že neexistuje jiná trasa, po které by bylo možné náklad přepravit, vydají se tři tahače s návěsy naloženými cisternami pro pivovar Samson stejnou trasou, jako minulý čtvrtek. Prachatickému deníku to potvrdil Miroslav Richter, jednatel dopravní společnosti, která pro německého dopravce zajišťuje pro přepravu potřebná povolení a doprovod kolony včetně policejního doprovodu. „Se zástupcem prachatického závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje jsme proto ještě v pátek hledali možnou jinou trasu pro přepravu nadměrného nákladu, abychom se vyhnuli několika kritickým místům. Osobně jsem to několikrát projel, nicméně jiná vhodnější trasa v tuto chvíli neexistuje. To znamená, že v pondělí pojedeme s kamiony po stejné trase, jako ve čtvrtek," konstatoval Miroslav Richter.

I přes komplikovaný úsek ve Lhenicích, Hrbově a také na hrázi Podroužku, by měl být pondělní průjezd kolony o něco plynulejší. Podle Miroslava Richtera po čtvrtečním průjezdu jsou jednak odstarněny komplikace v podobě nižších větví, navíc řidiči už po posledním průjezdu trasu lépe znají. "Ve Lhenicích už jsme s ohledem na pondělní transport nenechali nandat zpět okapové svody. Bude to sice opět na milimetry, ale víme, co nás tam čeká," doplnil.

Trasa přepravy nadměrného nákladu.

Více v pondělním tištěném vydání Prachatického deníku.