Vedení města zadalo zpracování znaleckého posudku na cenu na celý objekt od Ústavu soudního znalectví při VŠ ekonomické v Českých Budějovicích. „Cenu v tuto chvíli neřekneme. Posudek v únoru nejprve představíme současnému majiteli a zastupitelům,“ řekla Jaroslava Martanová s tím, že budou následovat další jednání v případě, že by se zastupitelé rozhodli pro koupi. Šéf Městského kulturního střediska Tomáš Jiřička má veškeré podklady a hledá eventuální varianty, jak by se objekt dal využívat a jaké jsou náklady na provoz.

Je tam sál, předsálí, hospoda, která je v provozu, a další prostory jsou po bývalé diskotéce, v horní část objektu je připravena pro využití a v zahradě je altán pro venkovní produkci. „Objekt má velký potenciál. Jedna věc je ale koupit ho a druhá ho za desítky milionů renovovat a následně provozovat,“ uvažuje Zdeněk Kuncl, místostarosta Vimperka. Je mu ale jasné, že Kulturní dům Cihelna je ve Vimperku velké téma. „Postavili ho lidé v tehdejší akci „Z“, takže je tak trochu všech,“ vysvětlil s tím, že kapacitně je sál ve srovnání s ostatními ve městě největší.

Objekt kulturního domu byl původně městský a konaly se tam plesy a další akce, pak došlo na jeho prodej a byl v něm byl supermarket. Současný majitel Milan Straka ho koupil v roce 2004 a provozoval jako kulturní dům. Ve spodní části byla na Prachaticku velmi známá diskotéka. Její majitel ale po jarní vlně koronaviru její provoz úplně ukončil.