Účast přijali samotní senioři, poskytovatelé sociálních služeb, sociální pracovníci a místostarosta města Jan Klimeš. Ten na úvod přítomným sdělil, kde SMART CITY již město realizuje (např. v třídění odpadu) a kam směřuje např. nákup „chytrých laviček, a vzhledem k tomu, že se problematikou zajímá, přijal pozvání i do sociální oblasti.

Cílem i našeho města Prachatice je systematická péče o seniory. Město chce být nápomocno péči o seniory v domácím, přirozeném prostředí a k tomu může pomoci například i „chytrá péče“, a nejen ta. Moderní technologie je tady a je na nás, jak se s ní naučíme pracovat a využívat přednosti např. i v oblasti sociálních služeb, péči o naše blízké.

Mezigenerační setkání seniorů a dětí ze základní školy.
Senioři se setkali se školáky, ukončili výstavu

„Chytrá péče umožňuje seniorům maximum aktivit, aby dlouho vydrželi soběstační a Samostatní. Ať jsou doma, na procházce v parku, v lese na houbách, díky systému jsou asistenti vždy nablízku a nabídnou rychlou a efektivní pomoc,“ říká ředitel společnosti Rostislav Haufer

Kompletní Chytrá péče znamená dohled 7 dní v týdnu a 24 hodin denně, jde o rychlou pomoc při stisknutí SOS tlačítka, detekci pádů a zdravotních problémů, monitorování aktivit, GPS monitorování polohy pro zachycení pomoci, rodinný informační portál. Výběr zařízení je např. v hodinkách, krabičce, domácí stanici s náramkem. Používání zařízení je jednoduché. A proto nemějte obavy ze složitého technického zařízení.

Křest knihy Jak (ne) přesadit starý strom, kterou napsala Hana Vojtová.
Ředitelka prachatického domova seniorů Hana Vojtová pokřtila novou knihu

Společnost vše nastaví za vás a vy máte pak možnost kdykoliv zmáčknout tlačítko a využívat asistenčních služeb. Služba je vhodná pro každého, kdo se pohybuje nebo žije sám, pro člověka, kdo má zdravotní omeze Moderní asistenční technologie mohou snížit riziko nehody seniora až o sedmdesát procent, prodloužit nezávislost a samostatnost seniora o více než deset let a snížit riziko hospitalizace až o 50 procent.
Blíže na www.chytrapece.cz nebo na našem úřadu.

Hanka Rabenhauptová