Podle Radovany Kutlákové, ředitelky Sportovního zařízení Prachatice, ke skluzavkám ještě přibudou nové informační tabule podle evropských norem, které udělají radost i mladším dětem. „Budeme totiž snižovat věk dětí, které na skluzavku mohou, a to z deseti na osm let. I tuhle informaci se děti a dospělí z tabule dozvědí,“ upřesnila.

K otevření koupaliště kromě zprávy o stavu skluzavek potřebuje Hulák ještě výsledky z rozborů vody. „Pak už by nám mohlo v otevření koupaliště zabránit jen počasí,“ dodala ředitelka.

Kontrolor Milan Šmíd skluzavky v týdnu vyzkoušel jako první. „Při tříleté kontrole se musím se po skluzavce opravdu svézt. Jen tak můžu říci, zda je opravdu bezpečná a jestli na návštěvníky nečeká nějaká past,“ popsal. V Prachaticích klouzání nebylo potřeba, a tak Milan Šmíd po skluzavce jen slaňoval.

V letošním roce zkontroloval už tři areály. Kontroluje nosnou konstrukci, jízdní dráhu, aby byla hladká, ale rukama mu musí projít i papíry. Kontroluje také místa, kde se podle záznamů v minulosti objevily poruchy. „Jako projektanti skluzavky navrhujeme a jsme tím pádem oprávnění a znalí k tomu, abychom mohli jejich bezpečnost kontrolovat,“ vysvětlil. S kolegy jsou v uvozovkách pachateli mnoha tobogánů, které jsou v areálech v České republice. „Počátky mojí práce se datují ještě do Sportovních staveb v Praze, kteří tobogány u nás vyrábějí,“ řekl Milan Šmíd.

K tomu, aby mohl provést kontrolu klouzáním potřebuje pěkné počasí. Když je chladno, musejí majitelé areálů na jeho návštěvu počkat. Sjet tobogán a spadnout do studené vody v bazénu v zimě není nic příjemného.