To vše bez vyhlídky na nějakou finanční náhradu, dobrovolně. A přesto s velkým nadšením. I na dětech je vidět nervozita z nadcházejícího klání. Sport je největší zábavou mnohých z nich.


Počítače a jiné moderní vymoženosti ještě nezabíjejí volný čas mládeže, ale jsou výjimečnými pomocníky v několika málo kancelářích. A Jaroslav Černý od té doby bude s dětmi pracovat už jen dva roky.

„Vybavuji si jasně atmosféru těch závodů. Byla tam spousta lidí, která se kolem toho točila, a měla to za nejkrásnější výplň volného času. V té době nebyli žádní sponzoři,“ vybavoval si ředitel Sportovního zařízení v Prachaticích Jaroslav Černý. Podle jeho slov se dnes vrhá do podobných akcí málokdo, a to i přesto, že je kvalitnější zázemí i vybavení. „Podle mého názoru jsou dva důvody, proč už lidé nemají o sport takový zájem. Za prvé jsou dnes počítače a tím i možnost pro nový druh nenáročné zábavy pro všechny mladé. Druhá příčina je v pracovní vytíženosti rodičů. Ti neustále shánějí peníze a nemají čas ani na svůj odpočinek, natož na to, aby zbývající sílu věnovali aktivitám svých potomků,“ myslí si Černý. Podle jeho slov je také rozdíl v uznávání autorit. „Pomalu se to ale zlepšuje. Těch dvacet let jsme se rozkoukávali, uvidíme, co bude dál,“ zakončil Černý.

Radek Štěpánek