To alespoň slyšeli v pondělí prachatičtí zastupitelé od starosty Martina Malého i jednatele společnosti Vladislava Zocha.

Město tak podle slov starosty Malého konečně reaguje na situaci, kdy Tepelné hospodářství není svou cenou tepla pro odběratele schopna konkurovat a zabránit tak případnému odlivu odběratelů ke konkurenčnímu dodavateli. „Sice pozdě, ale přece chceme vyslat odběratelům tepla signál, že se s cenou tepla bude už konkrétně něco dělat," připustil starosta. První opatření by mělo Tepelné hospodářství realizovat ještě do konce letošního, nejpozději začátkem příštího roku.

„V celkovém součtu by mohla cena tepla klesnout až o zhruba sto korun, což by byl ideální stav. Zahrnuje to zlevnění ceny nakupovaného plynu, instalaci dalších dvou kogeneračních jednotek, tepelná čerpadla v některých výměnících, kompletní odpojení jednoho výměníku a další dílčí opatření," shrnul Martin Malý s tím, že vše bude v režii městské společnosti a odpovídá to i návrhům, které předložily například společnosti E-ON Trend nebo ČEZ Energo.

Cena tepla:
Prachatičtí musejí ve svých rodinných rozpočtech počítat 
v současnosti s jednou z nejvyšších cen za dodávku tepla. Za jeden GJ zaplatí v letošním roce odhadem 780 korun. Neustálé navyšování mělo za následek odpojení dvou panelových domů.