„Hlavním důvodem je fakt, že současný místostarosta je nemocný a tedy nemůže v plné míře vykonávat svoji funkci. Musím tak za ním dojíždět do nemocnice, když potřebuji nějaké podpisy a podobně. Je to ale zbytečně komplikované. Pochopitelně doufám, že se co nejdříve uzdraví,“ popisoval hlavní důvody obce její starosta Oldřich Valouch.

Podle jeho slov by tak v případě, kdy jeden místostarosta nebude schopen vykonávat svoji funkci, jej mohl nahradit druhý. „Člověk nikdy neví, co všechno se může stát. I já bych mohl kdykoliv onemocnět a v současné době by zkrátka obec neměla vedení. Je nutné tuto situaci vyřešit aby podobné případy v budoucnosti nenastaly,“ upozorňoval Oldřich Valouch.

Zastupitelé nyní zvažují všechny možnosti a návrhy. „Konečné rozhodnutí padne na jednání zastupitelstva v prosinci, nejpozději začátkem příštího roku. Jednali jsme již v tomto týdnu, ale současný místostarosta se z pochopitelných důvodů nemohl zúčastnit. Každopádně vše vyřešíme tak, abychom byli připraveni na všechny eventuality, “ dodal starosta.