Podle Petry Sandanyové, ředitelky Základní školy ve Vodňanské ulici v Prachaticích, začaly děti marodit v uplynulém týdnu. „Teď jsem se vrátila ze třídy. Z dvaceti dětí jich šest chybí. Takže třetina. A myslím, že jsme teprve na začátku,“ zhodnotila v úterý. Za pět let svého působení na pozici ředitelky školy nikdy ale nestoupla nemocnost natolik, aby musela vyhlásit chřipkové prázdniny.

Na volno by se marně zatím těšili i žáci ze Základní školy Národní v Prachaticích. Podle Hany Bolkové, ředitelky školy, i když je nemocnost znatelná, stále není tak vysoká, aby vyhlásila volno. „Nemocní jsou nejen žáci, ale i učitelé. V některých třídách se nám dokonce pedagogové střídají. Jeden ulehne a sotva se vrátí, odchází marodit třeba asistent,“ přiblížila aktuální situaci ve škole.

Naopak ve Vimperku podle Dagmar Rückerové, ředitelky Základní školy TGM, se zatím chřipka školákům vyhýbá. „Je to zatím jen sem tam jeden dva žáci, kteří jsou nemocní. Ale třeba ve čtvrtek už to může být jinak,“ dodala.