Práce tam by měly být na zhruba čtyři měsíce. „Záleží na klimatických podmínkách, ale předpoklad je, že oprava bude dokončena dříve,“ upřesnil Zdeněk Rubeš. Dodal, že náklady na opravu chodníku, který bude nově poskládán z kostek jsou zhruba 4,5 milionu korun.Oprava se týká bezmála tři sta padesáti metrů chodníku. Město investici zaplatí z rozpočtu. Oprava v ulici Zlatá stezka počítá také s výměnou a doplněním veřejného osvětlení. „Chceme lépe osvětlit přechod u gymnázia, právě tam budou doplněny nové lampy,“ dodal Zdeněk Rubeš.

Na konci ulice Zlatá stezka, u točny, navíc vznikne nové schodiště. „Lidé tudy stejně chodí, tak projektant zkratku zapracoval do projektu,“ vysvětlil.

Květnové vítání občánků v Prachaticích.
OBRAZEM: Prachatičtí přivítali tři holčičky a devět kluků

Současně Prachatičtí opravují sítě a komunikaci v Růžové ulici a zároveň se během následujících dvou týdnů pustí do oprav lokálních výtluků. „Všechny poškozené úseky máme zmapované a označené. Během června dojde na jejich opravu,“ řekl Zdeněk Rubeš s tím, že o opravy se postará Strabag. Odbor komunálních služeb a dopravy má v rozpočtu zhruba 1,1 milionu korun na takové opravy. „Výtluků je stejně jako v předešlých letech, ale náklady na jejich opravy budou vyšší,“ zhodnotil na závěr.