Zajímavá akce si získala obrovskou oblibu. Na začátek sezony se v Chlumanech otočilo možná přes tisícovku návštěvníků, kteří si u mnoha desítek prodejců mohli pořídit prakticky vše, co momentálně potřebují.

Sobotní trh však nebyl pouze o překotném nakupování, pořadatelé připravili i několik kulturních vystoupení s hudbou a tancem, která akci zpestřila. První letošní trh byl navíc věnován i selskému baroku Jakuba Bursy.

Ale největší zájem byl samozřejmě o prodávaný sortiment. Návštěvníci si mohli vybírat z množství ovoce, zeleniny, různých mléčných výrobků, ryb, produktů z medu a dalších, ale nejvíce se asi všichni zastavovali u stánku s domácími marmeládami. K mání byla například citronová marmeládu, která získala před nedávnem dvojitou zlatou medaili na prestižní světové soutěži v Londýně. Nechyběly však ani marmelády ostatní.

V obležení byla tradičně i Ky.By. zahrada, kde si každý přišel na své při výběru různých sazenic, bylinek a dalších. „Mám již nakoupené různé mléčné výrobky, něco z ryb, a tak ještě nyní musím vyrazit pro nějaké bylinky. Chlapy jsem nechala si povídat se známými, a tak na to mám klid a nikdo mi do výběru nemluví," svěřila se Marie Langová z Prachatic, když mířila za nákupy právě do Ky.By zahrady.

Chlumanské trhy budou mít možnost zájemci navštívit v tomto roce ještě pětkrát, a to až do října vždy první sobotu v měsíci. Pořadatelé se na všechny moc těší.