Vážná zranění utrpěl včera okolo osmé hodiny ráno žák sedmé třídy Základní školy v Netolicích. Dvanáctiletý chlapec se zřítil ze třetího patra budovy. Podle našich informací to bylo z toalet, kde byl údajně před začátkem vyučování sám.


„Chlapec utrpěl poranění dolních končetin, pánve, páteře a hlavy. Ve vážném stavu jsme ho vrtulníkem přepravili na traumatologické oddělení nemocnice v Českých Budějovicích,“ řekl ředitel jihočeské záchranné služby Marek Slabý. Mluvčí nemocnice Jan Dušek potvrdil vážná zranění: „Lékaři chlapce několik hodin operovali. Leží na traumatologii, je stabilizovaný a mimo ohrožení života.“


„Vypadl z toho nejvyššího patra na školní dvůr. Tam ho našla uklízečka. Do příjezdu záchranářů mu dávala první pomoc lékařka Eva Filipová. Chlapec byl vrtulníkem převezen do Českých Budějovic. My jsme kontaktovali rodiče, a víc opravdu říci nemůžeme,“ uvedl zástupce ředitele ZŠ Stanislav Štěpánek.
Ředitel školy Karel Pižl na dotaz Deníku připustil, že mohlo jít o úmysl. „Více řekne až policie,“ uvedl.

Sebevraždy
na jihu Čech:

V roce 2008 celkem 89,
z toho do 19 let 1 případ.
V roce 2009 celkem 90,
z toho do 19 let 6 případů.
Zdroj: www.czso.cz


Policie ČR, která převzala vyšetřování nešťastné události, sdělila: „Vzhledem k věku dítěte, nebudeme podávat žádné další informace,“ řekla policejní mluvčí Martina Joklová.


Spolužáci chlapce nám na místě potvrdili, že úmysl spáchat sebevraždu měl už několikrát. Zmínil se o tom mimo jiné na jedné ze sociálních sítí na internetu.