Vtěsnat plánované opravy a investice do období mimo topnou sezónu, tedy od začátku června do konce srpna, bývá podle Petra Kolína, jednatele Tepelného hospodářství Prachatice, náročný úkol. „I přes časovou tíseň se nám letos povedlo zrekonstruovat zhruba půl kilometru tepelných rozvodů a zmodernizovat čtyři předávací stanice v ulici Ševčíkova, Neumannova, Krumlovská a SNP. U poslední jmenované stanice ještě probíhají finální práce na novém systému automatického doplňování. Do zahájení vytápění bude vše připraveno na plný provoz dodávky tepla,“ uvedl.

Za poslední tři roky jsem v průměru zahajovalo Tepelné hospodářství vytápění kolem 16. září. „Nejde o žádný pevný termín a vždy je třeba vycházet z aktuálního počasí. Minulý rok jsme, pro představu, zahajovali vytápění až 24. září. Do konce roku nás ještě čeká výměna řídícího pultu a ovládání hořáku u jednoho horkovodního kotle, které přinese zlepšení vlastností provozu a snížení emisní zátěže. Samotná výměna se nijak nedotkne plynulosti v dodávce tepla a teplé vody,“ dodal Petr Kolín.

Dodávku tepla zahajuje Tepelné hospodářství v období, kdy průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod 13 stupňů Celsia ve 2 dnech po sobě následujících a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení teploty nad 13 stupňů Celsia pro následující den.