Když před dvěma roky nechala Správa NPŠ zdemolovat objekty v areálu bývalé roty pohraniční stráže
v Kvildě, neskrýval starosta obce radost a pochlubil se 
i s plány, jak celý prostor vylepšit. „Doufal jsem a jsem rád, že jsem se toho dočkal a nejen já," řekl Václav Vostradovský v prvních chvílích demolice.

Rota na prodej:V celém areálu bývalé roty pohraniční stráže zůstal po demolici z června 2013 stát jediný objekt. V minulosti byla celá řada nápadů na jeho využití od muzea Želené opony přes ekologické vzdělávací a tréninkové centrum, přes návštěvnické centrum s park restaurantem až po jeho demolici. Dnes je po dvaceti letech nevyužívání v dezolátním stavu a Správa jej nabízí k prodeji za 3,146 milionu korun.


Dnes ho optimismus pomalu opouští. Jediný objekt, který sloužil pohraničníkům 
k ubytování, a Správa jej ušetřila demolici s tím, že s ním má jiné plány, nyní ta samá Správa nabízí k prodeji ve výběrovém řízení s nejnižší stanovenou cenou 3,146 milionu korun. Ani ne po roce od demolice vystřídal Jiřího Mánka v čele Správy Pavel Hubený, který v plánech svého předchůdce na využití zbylého objektu pokračovat nehodlá. „Úvahy o tom, že by v objektu vznikl park restaurant a zčásti by zde bylo zázemí pro obecní úřad a muzejní expozici, jsme opustili. A návštěvnické centrum vzniklo na jiném vhodnějším místě. Objekt jsme nabízeli obci Kvilda ke směně za pozemky, které má v první zóně parku. To ovšem obec odmítla," uvedl ředitel Správy Pavel Hubený.


Na navrženou směnu ale obec přistoupit nemohla. „Pro obec byla krajně nevýhodná. Za zchátralý objekt bychom museli Správě jako protihodnotu dát až desítky hektarů našich lesních i nelesních pozemků," zdůvodnil starosta Václav Vostradovský.