„Do Českého Krumlova se vždy velmi těšíme, je to náš domácí a oblíbený závod, který je vždy pečlivě nachystán a dokáže svou náročností všem zamotat hlavu,“ dodává Michal Žďárský, který zde dokázal společně se svým navigátorem dvakrát zvítězit. Na paty mu budou šlapat loňští vicemistři Guido Guerrini – Artur Prusak a řada dalších zahraničních posádek z celkem deseti zastoupených národností.

Czech New Energies Rallye se 15. a 16. března. Jednu ze zastávek měla v historickém centru Prachatic. „Letos jsme chtěli celé akci dát ještě větší přesah a propojení s technickým vzděláváním. Přejímky spolu s odbornou konferencí určenou pro studenty proto proběhnou v samotném místě startu na Vysoké škole technické a ekonomické v Českých Budějovicích, následně bude možné navštívit virtuální prohlídku Jaderné elektrárny Temelín. Na posádky čeká náročná trať jak osvědčených zkoušek Rallye Český Krumlov, tak zmíněné části mistrovství světa Central European Rally. Celkem soutěžící čeká ve dvou dnech téměř 600 kilometrů, z toho 350 patří měřeným testům,“ upřesňuje informace k trase Pavel Kacerovský, ředitel soutěže.

Část ulice 1. máje, která se bude od pondělí 18. března opravovat.
Vimperští zavírají „Májovku“, od Zlaté hvězdy k poště neprojede ani kolo

Na startu se kromě osvědčených posádek a úřadujících mistrů světového poháru objeví i řada celebrit a sportovců z jiných disciplín. Za volantem elektrického Peugeotu nebude chybět herec Radim Fiala, s vozem Hyundai pojede moderátor Jan Říha s dakarským závodníkem Davidem Pabiškou, do Škody Enyaq usedne českokrumlovský starosta Alexandr Nogrády a zbrusu nový supersportovní vůz Hyundai Ioniq 5 N na jihočeských silnicích představí v rámci soutěže ostřílený automobilový jezdec Václav Janík.