Peníze uvolněné v letošním rozpočtu města Prachatice na stavbu malorážkové střelnice v Krumlovské ulici se podle informací starosty Martina Malého nevyčerpaly kompletně. Vedení města se proto rozhodlo peníze nenechávat v rezervě, ale rovnou je investovat jinam. „Firma, která staví střelnici oznámila, že přes dva miliony korun letos nevyčerpá, a to i přesto, že harmonogram stavby bude se vším všudy dodržen,“ řekl Martin Malý s tím, že potřebné finance na stavbu budou zařazeny do rozpočtu znovu v příštím roce.

Zastupitelé Prachatic proto v minulém týdnu dostali na stůl žádost o investování letos nevyčerpaných investičních prostředků do opravy silnice před parkovištěm na Sedýlku pod vrcholem Libína.

„Cesta je samý výmol,“ zhodnotil starosta. Město cestu nechá opravit během následujících týdnů, aby byla hotová do začátku zimní sezony. „Chceme, aby lyžaři a ostatní turisté měli příjezd pod vrchol Libína komfortnější. Zároveň dojde k rozšíření komunikace,“ zdůvodnil prachatický starosta. Veškeré práce na cestě k parkovišti na Sedýlku vyjdou podle jeho slov přibližně na jeden a půl milionu korun.

Oprava účelové komunikace začne podle informací Lenky Houškové z kanceláře starosty města Prachatice 26. října. Jde o zhruba dvě stě metrů. "Po dobu opravy nebude možné vjíždět na parkoviště na Sedýlku a k rozhledně na Libíně," upřesnila s tím, že zákaz vjezdu bude po celou dobu rekonstrukce. Ta má skončit 20. listopadu.