Prachatická Správa a údržba silnic měla podle slov Martina Grožaje plány připravené tak, aby nový asfalt na většině míst byl v květnu, práce se posunou. Ani za deště pořádně nejde pracovat, pro spojení jednotlivých vrstev asfaltu je třeba mít silnice vyschlé,“ zhodnotil.

Silničáři i řemeslníci tak sledují počasí a věří, že už během víkendu se sníh přestane sypat a začnou s opravami u Křišťanovic, Chrobol a Třešňového Újezdce začít. Nezbývá než se podřídit počasí. „Jakékoliv předpovědi na více dvě hodiny dopředu je za téhle situace věštění z křišťálové koule,“ směje se

Martin Grožaj a dodal: „Příroda si dělá, co chce a my se musíme podřídit. Začneme později.“

Improvizovat musejí prachatičtí motorkáři. Ti chtějí v sobotu zahájit sezonu 1. Jarní jízdou. Organizátor zahajovací jízdy František Binka z Prachatic bere situaci s humorem: „Prohrneme pluhem a jedem.“ To, že motorkáři vyjedou za každého počasí, je známá věc. „Jsme sice namlsaní z několika předchozích let, kdy nám počasí vycházelo, ale zvládneme i sníh. Nebude to poprvé,“ doplnil František Binka s tím, že při letošní 1. Jarní chtěli motorkáři nejen vjet na Velké náměstí Dolní bránou, ale také vyjet k rozhledně na Libíně. „Když nám to sníh nedovolí, vyrazíme jen do okolí, kde nebude nasněženo,“ ujistil.

Program nemění ani prachatičtí senioři. Dnes chystají Den tance na Arkádách Staré radnice. „V nejhorším případě se před deštěm schováme do sklepů Staré radnice,“ řekl Karel Hrůza.