Stavba mostu nad Starými Prachaticemi by měla být totiž průjezdná přibližně o dva týdny dříve, než se předpokládalo. A řidiči nepojedou pouze po novém mostě, ale i po dalších úsecích s novým povrchem.
V době, kdy město sužují četné uzavírky, komplikující život zejména obyvatelům sídliště, je to jistě úleva. Podle místostarosty města Prachatice Martina Malého budou ale nynější komplikace vyváženy kvalitou jízdy v budoucnu.
„Všechny podobné uzavírky vždy projednává komise dopravy, ve které sedí zástupci různých oborů, od policie až k technickým službám. Proto doufám, že všechny komplikace uvážili. Chápu, že to není příjemné, ale podnebí u nás není tak mírné, abychom si některé úseky mohli dovolit opravovat třeba v zimě,“ uvedl místostarosta.
Zároveň nabádal občany města ke shovívavosti. „Doufám, že občané komplikace omluví. Věřím tomu, že to pro nás pro všechny bude přínosné,“ doplnil místostarosta.
Podle vedoucího dopravního inspektorátu Policie ČR v Prachaticích Martina Grožaje uzavírky nezpůsobily žádné velké problémy. „Pokládání povrchu směrem z města k mostu je podle mých informací poslední fází oprav. Po nich bude už otevřen most,“ ujišťoval Grožaj s tím, že v souvislosti s blížícím se otevřením úseku neplánuje žádnou zvýšenou kontrolu. Jeho slova potvrzoval také ředitel prachatického střediska Správy a údržby silnic Jiří Růžička.
„Práce na mostě jsou v úplném závěru a silnice už je také opravená,“ popisoval současný stav Růžička. V okolí mostu se opravovaly tři úseky vozovky, některé pokládáním zcela nového povrchu, jeden v úseku těsně před mostem pouze frézováním a lokální výspravou.
„Vozovka byla průjezdná už včera s tím, že na ní bylo hotové i značení. A most by měl být podle mých informací otevřen možná již první týden v srpnu,“ vzkazoval dobrou zprávu řidičům Jiří Růžička. Další objížďka směrem na sídliště přes Českou ulici skončí až v září.