V našem regionu se kromě Prachatic připojí Vimperk, Nová Pec a Kvilda. Oficiální start zpívání koled je v 18 hodin.


V Prachaticích mají program na Velkém náměstí připravený od 17 hodin. Na pódiu před radnicí vystoupí sbory ze základních škol.
Vystoupení si připravila Píšťalka pod vedením Martiny Schneiderové, Sbor ze ZŠ Národní pod vedením Hany Šimkové, Sbor ze ZŠ Zlatá stezka pod vedením Kamily Strejčkové, soubor Skřivánek ze ZŠ ve Vodňanské ulici pod vedením Aleny Bískové. Hlavní slovo pak dostanou sboristky ze souboru Fontána při SPgŠ Prachatice pod vedením Petry Kůsové. „Pilně jsme trénovali a čtyři zpěvačky jsou připraveny vést celé náměstí, aby nám to zpívání povedlo," řekla včera sbormistryně Petra Kůsová.


Od půl šesté večer budou v Prachaticích rozlévat před radnicí novinářský punč radní města Prachatice Hanka Mrázová a Andrea Tajanovská. „Moc se na adventní setkání těšíme a doufáme, že horký nápoj zbude na každého," vzkázaly zpěvákům obě dámy. „Byla jsem už loni, a mile mě překvapil dav lidí, který na náměstí dorazil," doplnila ještě Andrea Tajanovská, která zároveň slíbila, že jí bude slyšet mezi zpěváky také.


Ozvučení náměstí zajistí osobně ředitel Kulturních a informačních služeb města Michal Piloušek. „Samozřejmě se v šest hodin také připojím ke zpívání," ujistil.


Na náměstí se objeví také prachatický podnikatel a dirigent Dechového orchestru Prachatice Václav Franz s manželko Martinou. „Na loňské akci jsme byli také. Moc se nám líbila, dnes nebudeme chybět," řekl. Stejně tak se zúčastní prachatičtí senioři. Jejich předsedkyně Zdenka Hrůzová potvrdila, že senioři si texty koled nacvičují už nějaký ten týden dopředu. „Máme setkání v Národním domě. Na náměstí tak máme pár kroků, rozhodně nás bude slyšet," slíbila.


Pro upřesnění uvádíme, že texty koled najdete dnes v Prachatickém deníku v příloze Infotip. Přidat můžeme i nepovinnou koledu a to Vánoce, Vánoce přicházejí.