Stejný názor sdílí také dalších pět zastupitelů ČSSD, kteří se při pondělním hlasování o kalkulaci vodného 
a stočného ve městě Prachatice pro rok 2013 zdrželi. Odsouhlasení ceny to ovšem nezměnilo, neboť zbytek zastupitelů zvedl ruku pro navrženou cenu. „Osobně mi vadí, že zisk z provozování systému jde pryč. Letos je sice cena vody o nějaký ten halíř nižší, ale pro příští roky má provozovatel podle koncesní smlouvy dost prostoru pro zvyšování ceny," zhodnotila Jana Krejsová svůj postoj.
Na pondělním jednání bylo ale znát, že o ceně vodného 
a stočného zastupitelé už dříve jednali za zavřenými dveřmi. Nikdo totiž nic nenamítal a spokojili se s konstatováním místostarosty Roberta Zemana. „Za pronájem našeho vodohospodářského majetku od provozovatele ČEVAK získáme patnáct milionů korun bez daně z přidané hodnoty," uvedl Zeman. Tyto peníze město opět vloží do obnovy vodohospodářské sítě ve městě. V příštím roce by to měly být ulice Chelčického, 
U Stadionu a U Studánky.
Starosta Martin Malý ovšem připouští, že i když cena vody bez DPH je o čtyřicet čtyři haléře nižší, lidé nakonec zaplatí více. To, zda půjde jen o halíře, nebo o koruny, ale dosud není jasné. Sazbu daně z přidané hodnoty ještě poslanci neschválili.

Ceny vody v Prachaticích v roce 2013:
vodné 27,82 Kč za m3
stočné 34,64 Kč za m3
celkem: 62,46 Kč za m3
Pevná složka: Cena za nejběžnější vodoměr zůstává jako v roce 2012 na 780 korunách.
Částky jsou bez DPH