Na třináctém ročníku národní přehlídky propagačních materiálů měst a regionů Tourpropag v Písku si v kategorii plakát vybojoval v konkurenci devětadevadesáti dalších přihlášených plakátů první místo.

"Plakát je celkově již třetí podobný v řadě. První byl v roce 2006 s fotem grizliho, o rok později s tygrem a ten loňský, vítězný s fotogragrafií ledního medvíděte. Na oceněném plakátu bylo prvně použito i nové logo festivalu," představila vítězný plakát Hana Šimková z kulturního odboru vimperské radnice.

Medvídětem na plakátě není nikdo jiný než v německu velice populární Flocke (Vločka) a jak potvrdila Hana Šimková, spolupráce s norimberskou ZOO byla přímo ukázková. „Film o ledních medvědech vyhrál jednu zcen na mezinárodní soutěži vSRN, ale dokumentace téměř chyběla a fotky od německých pořadatelů byly ve velmi nízkém rozlišení a nekvalitní. Proto jsem napsala do ZOO vNorimberku o fotku jejich ledního medvíděte, o němž jsem věděla ztelevize,“ popsala cestu Vločky na Vimperský plakát Hana Šimková.

Následovala velice milá odpověď z Německa i s fotkou, která byla poskytnuta bezplatně. Navíc jak prozradila Hana Šimková, český plakát z Vimperka od té doby visí v kanceláři norimberské zoologické zahrady.

Jaroslav Pulkrábek