Něco podobného se stalo 
v Prachaticích. Před týdnem se totiž na jednom z bytových domů v majetku města objevilo několik oznámení o podání exekuce. A to pěkně s plnými jmény, adresami i dlužnými částkami konkrétních klientů společnosti Help Financial, s.r.o., všem kolemjdoucím na očích na vchodových dveřích.

Prachatický deník proto kontaktoval starostu města Martina Malého, zda o tom ví a jestli podobný přístup považuje za běžný, zejména pokud se jedná o dům v centru města. „O tom vůbec nevím, nechám to okamžitě prověřit," přislíbil starosta.

Zmíněná oznámení vzápětí ze vstupních dveří zmizela a celou záležitostí se zabýval tajemník městského úřadu Karel Pašek. „Podařilo se mi kontaktovat jednatele společnosti, která označila venkovní dveře na našem objektu. Upozornil jsem jej, že si město Prachatice v žádném případě nepřeje, aby doručování takových zásilek probíhalo tímto způsobem. Pan jednatel se mi za chování svého pracovníka, který takto postupoval, omluvil s tím, že podobná situace se do budoucna nebude opakovat," ujistil tajemník.