Stala se jí Michaela Toncarová, která má mnohaleté zkušenosti s pedagogikou, několik let působila jako vyučující ve školských zařízeních ve Volarech.
Povinnosti spojené s touto funkcí plní od 1. dubna. Má na starost nejen práci s dětmi, tedy poradenství, podávání informací nebo třeba pomoc v krizi, ale také veškerou administrativu.
„Ta mne asi trápí nejvíce. Musím ale moc poděkovat bývalé vedoucí, Jitce Peškové, která tu odvedla obrovský kus práce. Jak s dětmi, tak právě s papírováním,“ říká nová vedoucí.

Klub má za úkol nabízet dětem a mládeži mezi 6 a 15 lety oporu a možnost popovídat si o svých radostech i strastech. „Popsat, co všechno k naší práci patří, by zabralo několik novinových stran, ale velmi stručně jde o to, že k nám zdarma a anonymně mohou chodit mladí lidé a využít naše služby. Což je například poradenství, informační servis, pomoc v krizi nebo si zkrátka jen povídáme o tom, co bylo ve škole a třeba napíšeme domácí úkoly,“ vysvětluje Michaela Toncarová. Do Céčka ale docházejí i děti a mladí lidé, kteří by se mohli stát například obětí šikany nebo je u nich předpoklad, že by bez pomoci a prevence mohli například začít fetovat. „Nabízíme jim alternativu, jak trávit volný čas, dostávají od nás podporu a hledají si vlastní cestu životem,“ popisuje Michaela Toncarová.

Více v tištěném vydání ve čtvrtek 16. dubna 2009.