Stejné to bude i v letošním roce, kdy 65% z celkové vybrané částky v regionu získá zpět Farní charita Prachatice. A ta se, jak je již zvykem, podělí i s Hospicem sv. J. N. Neumanna.


„Podle zpráv z ministerstev, které mám k dispozici, to vypadá, že nás čeká náročný rok. Nemůžu nyní říci, zda peníze použijeme na provozní věci, nebo na nákup nějaké určité pomůcky. To se ukáže až ve chvíli, kdy budeme znát nějaký finanční výhled pro letošní rok. Každopádně peníze, které získáváme z Tříkrálové sbírky, jsou pro nás určitě velice vítané a jsme za ně rádi," říká ředitel prachatického hospice Robert Huneš.

Robeert Huneš, ředitel Hospice sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích

Podle jeho slov jsou velice rádi, že na ně farní charita v tomto ohledu myslí. „Příspěvek z loňského ročníku tříkrálové sbírky jsme použili, společně s dalšími penězi, které se nám podařilo získat, na nákup automatického zvedáku. Ten jsme opravdu potřebovali, usnadní nám práci," uvedl ke konkrétní položce, na kterou peníze ze sbírky přispěly, Robert Huneš.


Část z výtěžku poputuje do Azylového domu sv. Dominika Savia v Prachaticích. Ten už má plány, jak by s nimi chtěl naložit.


„Co se týká konkrétní pomoci, tak Charitní domov sv. Dominika Savia pro matky s dětmi v Prachaticích by chtěl ze získaných peněz opravit přístupovou cestu na dětské hřiště, kde je rozpadlé schodiště, a ostatní prostory hřiště, kde jsou nevhodné betonové plochy a nebezpečné obrubníky, které by v blízkosti hřiště být neměly. A dále zakoupit další herní prvky na hřiště – trampolína a domeček na pískoviště," uvedla ředitelka azylového domu Petra Martíšková.


Další potřebnou věcí pro azylový dům je zakoupení nové pračky, protože ta v zařízení jde opravdu permanentně několikrát denně.