Kanonýr Fotbalového klubu Mladá Boleslav, modla tisíců fanoušků, skvělý fotbalista Luboš Pecka, si v minulých dnech vyslechl nepříjemný ortel – vyhřezlá ploténka. „Lékaři přesně nevěděli, co mi je, různě se mnou cvičili, ale nakonec jsem musel podstoupit vyšetření na magnetické rezonanci,“ řekl Deníku bývalý fotbalista Tatranu Prachatice, který se pro své výkony i výborné vztahy s fanoušky stal dlouholetým hrdinou nejen prachatického fotbalu.
Výsledky vyšetření si pak prohlédl jeden z nejuznávanějších lékařů v oboru Pavel Kolář, který musel konstatovat jasný verdikt: vyhřezlá ploténka. „Lékař mi řekl, že mě operace asi nemine. Operací by se celkově zkrátila doba léčení a mohl bych dříve zase začít hrát,“ říká Pecka při pomyšlení na nepříjemný zásah, který jej čeká.

Podle lékařů by se sice mohlo podařit páteř napravit i bez operace, ale trvalo by to velmi dlouho a výsledek by byl opravdu nejistý. Fotbalový klub si svého útočníka velice cení a chce pro něj jen to nejlepší.

„Sháníme pro Luboše tu nejlepší lékařskou péči. Věřím, že se plně uzdraví a bude moci opět hrát,“ řekl Deníku prezident FK Mladá Boleslav.

Už teď je však jasné, že se boleslavský prvoligový celek bude muset v jarní části ligy bez Pecky obejít. „Při normální chůzi mě nic nebolí, ale když bych měl skákat, běhat nebo kopnout do míče, tak mě v tom začne píchat,“ popisuje nepříjemnosti s páteří Pecka.

Rodina oporou

Fotbalový útočník je původem z Prachatic a do Mladé Boleslavi přišel v roce 2004 po působení v SK Dynamo České Budějovice a TJ Tatran Prachatice. Nyní jsou s ním v Mladé Boleslavi i manželka a dcera, které se obě jmenují Alena, a také syn Luboš. Všichni mu budou při operaci a následné léčbě oporou.

V sezoně 2006 – 2007 se stal králem ligových střelců se 16 góly. Významnou měrou se přičinil o 3. místo Mladé Boleslavi v lize v tehdejší sezoně.
„Pravdou je, že v Mladé Boleslavi už jsem si splnil svůj fotbalový sen,“ říká Luboš Pecka.

Pavel Svačina