Ten nový má za sebou první projednání a čeká ho ještě schvalování ve třech etapách.
I tak už má ale starosta města Oldřich Petrášek představu, jak by město z nevyužívanou plochou v blízkosti kulturního domu chtělo naložit. S největší pravděpodobností bude sloužit jako místo odpočinku obyvatel města.


„Představovali bychom si zde klidovou zónu s nějakými prvky zeleně,“ řekl starosta s tím, že by v místě mohlo vzniknout i další dětské hřiště. Část plochy by mohla být i rozparcelována. „Ale opravdu jen jedna část, to místo leží v blízkosti panelových domů, a bylo by dobré, kdyby tam jejich obyvatelé nalezli v budoucnu místo k odpočinku,“ pokračoval starosta města.
Podle něho bude územní plán dokončený nejdříve v příštím roce. „Teď  byly prozkoumány možnosti a zváženy všechny připomínky, takže nic nebrání přípravě plánu a následně jeho schvalování, které se provádí na etapy,“ přiblížil starosta. Po každé etapě mohou zastupitelé návrh plánu, který zpracuje městský architekt, ještě dále připomínkovat.


Definitivně tedy o využití plochy bývalého škvárového hřiště zatím rozhodnuto není, nedaleký kulturní dům ale má svého nájemce a na tom město nechce nic měnit. To, že byl kulturní dům de facto celou zimu zavřený, Petrášek chápe.


„Vždyť ty náklady na vytápění jsou obrovské, to se nemůže nikdy vrátit,“ podotkl Petrášek. Nejbližší akcí, která se v kulturním domě bude konat, bude dětský karneval.


Město je tedy rádo, že si objekt někdo pronajímá a záměry s ním ponechává zcela v rukou nájemce. Vlastní záměr s objektem nemá. „Nájemce platí nájem, a provedl i drobné investice při rekonstrukci objektu. Může si tedy objekt využívat zcela podle svých záměrů,“ doplnil starosta. Po dlouhé době, kdy byl osud objektu nejistý, je patrné, že kulturní dům našel využití, s nímž je město spokojeno.