Již v minulém týdnu přitom sami její pracovníci upozornili vedoucí odboru životního prostředí MěÚ Prachatice Marii Peřinkovou na škody, které při kácení vznikly. „S firmou projdeme park a sepíšeme případné škody a závady. Od firmy víme o částečném poškození zábradlí a asfaltového povrchu na chodníku,“ potvrdila Marie Peřinková.

Smlouva sice do detailu neřeší možná poškození, ale zavazuje firmu k odpovědnosti za veškeré způsobené škody při práci. „Už teď je zřejmé, že za firmou půjde úprava travnatých ploch, které jsou místy rozježděné po navážení kontejnerů na větve, a z odvozu dřevo 
z kácení,“ doplnila Marie Peřinková.

Druhý, podstatně zásadnější krok ohledně budoucnosti Štěpánčina parku, je v pondělí na radních města. Ti by podle starosty Martina Malého měli řešit architektonickou soutěž na řešení nejen samotného parku. 
V danou chvíli ale ještě nepůjde o studii jako takovou, ale o způsob jejího zadání. „Chtěli bychom postupovat obdobně, jako v případě soutěže o architektonický návrh řešení zástavby v lokalitě Pod Cvrčkovem, tedy nejprve vyhlásit architektonickou soutěž, aby jednotliví architekti předkládali návrhy, jak by řešili celý prostor,“ upřesnil starosta Malý. 

Více  v tištěném vydání v pondělí 20.6.2016