Musejí říci, zda přijmou dotaci a získají tak pětaosmdesát procent nákladů na stavbu plochy pro bruslení a hokejbal, o které se ve městě mluví už pět let. Zatím co prachatický starosta Martin Malý (ODS) tvrdí, že taková nabídka už se nebude opakovat, jeho zástupce Robert Zeman (Pro Prachatice) s přijetím dotace nesouhlasí. Uvažuje o tom, že by se bruslení dalo zajistit u areálu Domu dětí a mládeže v Prachaticích. „Vyšlo by to levněji," říká Robert Zeman.
Faktem ale je, že areál domu dětí nepatří a s největší pravděpodobností nikdy nebude patřit městu. Podle informací z katastrálního úřadu je v majetku Národního institutu dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Podle zjištění Prachatického deníku je převod majetku Domu dětí a mládeže v Prachaticích ze státu na Jihočeský kraj stále v jednání s Národním institutem dětí a mládeže. Rozhodnuto tedy není a jednání se vedou podle dostupných informací již od roku 2008 a nejspíše ještě nějaký čas povedou. Časový horizont pro konečné řešení navíc není stanoven, přestože v rámci Jihočeského kraje je podobná situace ve všech okresních městech vyjma Prachatic již vyřešena a majetek nyní vlastní Jihočeský kraj.
I v případě, že by došlo na převod, rozhodně do areálu nebude investovat město Prachatice. „Do cizího majetku ale město investovat nesmí," tvrdí prachatický starosta Martin Malý s tím, že i kdyby se podařilo kraji majetek získat, nebude tak jednoduché ho rekonstruovat. Není vůbec jisté, že by kraj peníze do opravy hřiště v areálu vložil.

Hřiště v datech:
- příprava studie na hřiště začala v dubnu roku 2007 po osmiletém snažení domácího týmu hokejbalistů
- v červenci roku 2008 poslali lidé na městský úřad petici proti výstavbě hřiště v parku Mládí, hřiště jim nevadí, ale chtějí ho jinam
- v říjnu roku 2008 získalo město stavební povolení, ovšem v rozpočtu zůstalo takzvaně pod čarou
- v letech 2009 až 2011 město neúspěšně žádalo o dotace, projekt zůstal v šuplíku
- v lednu 2013 ROP nabídl dotaci ve výši 15,7 milionu korun

Jaký názor mají někteří ze zastupitelů? Jejich odpovědi, jak budou v pondělí hlasovat najdete v pátečním vydání (15. února) tištěném vydání Prachatického deníku.