„Při loňských povodních tu byly břehy poškozeny, vozovka je tu zúžená, je v podstatě v šířce jednoho pruhu. To by se mělo po rekonstrukci změnit, z obou stran bude rozšířená,“ vysvětlil ředitel prachatické správy a údržby silnic Jiří Růžička.

„Uzavírka na této silnici začne v pondělí a je povolena až do 26. července,“ upřesnila k termínu Věra Švehlová z prachatické radnice. Podle starostky Malovic budou muset řidiči z Malovic do Maloviček přes Podeřiště. „S tím souvisejí i komplikace pro dojíždějící, protože po uzavřené cestě se k nám samozřejmě nedostanou ani autobusy.

Podle vyjádření dopravce zastávka Malovice, Malovičky nebude obsluhována, náhradní zastávka Malovice se nachází v docházkové vzdálenosti. Po dobu uzavírky tak budou autobusové spoje přijíždět i odjíždět ze zastávky v Malovicích,“ poznamenala starostka Martina Bednářová.

Už v pátek začne uzavírka komunikace přes Protivec, která potrvá až do konce listopadu. „Objížďka povede přes Šipoun, vozidla nad 3,5 tuny budou muset po objížďce přes Bavorov. Trochu se obávám, aby to řidiči nákladních aut dodržovali, byl bych rád, kdyby tu na dodržování objížďky dohlížela i policie,“ uvedl starosta Karel Matějka.