Jediné, co může provoz koupaliště omezit, je podle slov jednatele Městských služeb Vimperk Jana Krále počasí. „I v loňském extrémně horkém létě bylo několik dnů, které propršely, nebo bylo chladno natolik, že nemělo smysl koupaliště otevřít, a to ani pro kondiční plavání,“ říká Jan Král.

Oproti loňské sezoně, kdy se po dvouleté pauze vimperské koupaliště otevřelo znovu v modernějším podání, se letos návštěvníci dočkají menších vylepšení. „Provoz nám ukázal, co je potřeba zlepšit. Na něco nás upozornili i samotní návštěvníci. Týká se to například přístupu k sociálním zařízením, ke kterým se letos dostanou návštěvníci už po vydlážděném chodníku,“ zmínil Jan Král tu zásadnější novinku. Co ale zůstane při starém, je výše vstupného.

„Čekáme doslova jen na počasí,“ uvedla prachatická ředitelka Sportovního zařízení města Radovana Kutláková na otázku, kdy se otevřou návštěvníkům brány místního koupaliště Hulák. „Všechno je připravené, vzorky dopadly dobře, přikoupili jsme další lehátka a slunečníky a teď potřebujeme, aby bylo alespoň několik hezkých dnů za sebou,“ poznamenala se slovy, že i letos bude největší z bazénů vytápěný. „Na dětském bazénku je solární plachta. Rada města rozhodla, že přitápět můžeme v době uzavírky krytého bazénu, tedy v období zhruba od poloviny července do poloviny srpna,“ upřesnila ředitelka zařízení.