Ti totiž společně s provozovatelem linkového autobusu ČSAD České Budějovice zrealizovali nápad, aby jeden z vozů společnosti byl v podstatě mobilní reklamou na město. „Ve všední dny bude autobus s pozvánkou do Vimperka brázdit jihočeské a středočeské silnice, o víkendech ho bude jeho provozovatel využívat i na ostatních pravidelných a zájezdových linkách po České republice,“ přiblížila Renata Lešková z vimperského odboru školství, kultury a cestovního ruchu.

A tento autobus nebude jediný. Už v dubnu by se totiž měl po silnicích pohybovat další autobus, který bude pro změnu vozit pozvánku na zajímavé letní vimperské akce. „Na počátku stál nápad, mnoho debat, jak tuto myšlenku zapracovat do moderně pojaté prezentace města.

Propagace cestovního ruchu se dnes již posunula od reklamních článků v life-stylových časopisech a prezentace na veletrzích cestovního ruchu z velké části do prezentace v elektronických médiích. Ať se nám to líbí nebo ne, žijeme prostě v době elektronických médií. A město Vimperk rozhodně nechce být pozadu. Jednou z mnoha zajímavých možností, kromě již zmíněných sociálních médií, je propagace na dopravních prostředcích. Cenově dostupná, profesionálně graficky ztvárněná a hlavně mobilní,“ zdůvodnila Renata Lešková se slovy, že za novou reklamu mají navíc Vimperští zdarma.