Podle ČHMÚ v pondělí od 14 hodin do půlnoci očekává výskyt silných bouřek s krátkodobými úhrny kolem 30 mm, nárazy větru kolem 20 m/s (70 km/h) a kroupami do dvou centimetrů velikosti.

ČHMÚ dále uvedl: „Lokálně se může vyskytnout přívalový déšť se zatopením podchodů, podjezdů, sklepů a níže položených míst a rozvodnění malých toků. Možnost izolovaných škod větrem, zejména v důsledku lámání větví stromů. Nebezpečí mohou představovat i menší kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost především s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími předměty, hlavně větvemi. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.“

Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupu z meteorologických radarů v mobilní aplikaci ČHMÚ nebo na webových stránkách www.chmi.cz.

František Vavruška z českobudějovické pobočky ČHMÚ uvedl, že v noci na úterý se na jihu Čech očekává zataženo, občasný déšť, zpočátku ještě ojediněle bouřky. „Nejnižší noční teploty dosáhnou 13 až 10 °C, vát bude mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s,“ doplnil.

V úterý přes den pak na jihu Čech bude převážně zataženo, občas i sprchne. Srážky budou večer od severu částečně ustávat. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 13 až 16 °C.