V takovém případě je to pro majitele komplikace. Auto nabourané a zaplacení opravy z pojistky téměř nereálné. Tedy v případě, že auto není havarijně pojištěné. I tak jde ale komplikaci, protože pojišťovny ubírají bonusy. Každopádně řidiči takové nehody hlásí policii a ta se snaží pátrat po vinících. Pokud by tedy někdo z čtenářů Deníku mohl případně poskytnout informace, jež by vedly k dopadení viníka nehody, pomohlo by to podle slov prachatické policejní mluvčí Martiny Joklové k vyřešení a uzavření vyšetřování u jednotlivých případů, které prachatičtí policisté od konce května evidují. „Dopravní policisté žádají případné svědky těchto dopravních nehod o informace. Veškeré informace je možné oznámit dopravním policistům buď osobně na služebně v ulici Pivovarská v Prachaticích, nebo telefonicky na čísle 974 236 254 či prostřednictvím tísňové linky 158,“ vyzvala Martina Joklová případné svědky.

A o jaké nehody jde?

První z nehod ohlásili majitelé dopravního značení v Nebahovské ulici u prachatické nemocnice. Tam si totiž neznámý řidič nezajistil bezpečné couvání a zadkem auta najel do svislé dopravní značky se zákazem zastavení. Náraz se podle slov policejní mluvčí odehrál v neděli 28. května v 10.34 hodin. Škoda na dopravním značení je vyčíslena na tři tisíce korun.

V sobotu 3. června neznámý řidič s nezjištěným autem narazil v ulici Národní v Prachaticích do zaparkované Škody Superb. Podle informací majitele to mělo být v čase mezi osmou ráno a čtvrt na dvanáct v noci. Škoda na autě je odhadnuta na deset tisíc korun.

V úterý 6. června kolem třetí hodiny odpoledne někdo poškodil hned dvě auta najednou a ujel. Stalo se tak v ulici Slámova v Prachaticích, když neznámý řidič narazil do zaparkované škody Octavia. Auto odrazil na před ním zaparkovaný Ford Tranzit. Škodu na octavii policisté odhadli na minimálně pět tisíc korun.

Policie. Ilustrační foto.
Z policejní svodky: Pil a řídil. Kradl nářadí

Ve stejný den ve 12.24 hodin na trase Záhoří – Smědeč poblíž Chrobol nejel neznámý řidič dosud nezjištěné nákladní soupravy, který nejel dostatečně při pravém okraji vozovky a narazil do zpětného zrcátka protijedoucího nákladního vozidla Tatra, jehož řidič následně s vozidlem vjel do stoky u silnice. Šofér nákladní soupravy z místa zmizel a ani se nepřesvědčil, zda je řidič Tatry v pořádku. Havárie se naštěstí obešla bez zranění. Ovšem předběžná škoda na Tatře je vyčíslená na padesát tisíc korun.

Ve středu 7. června někdy v čase mezi osmou a desátou ráno odjel od srážky u vimperského Coopu v ulici 1. máje. Na zaparkované Toyotě Corrolla způsobil třicetitisícovou škodu a z parkoviště u prodejny zmizel. Toyota má poškozenou pravou přední část auta.