Bavorský deník PNP uvádí, že do blokády silnice od Freyungu na hraniční přechod s Českou republikou se zapojilo až tři stovky vozidel. Nešlo tak o „spontánní setkání“ a účastníci protestu by mohli čelit právním následkům. Policisté z Freyungu upřesnili, že v pondělí kolem páté ráno bylo na hraničním přechodu dvacet traktorů, ale ty v plynulé dopravě jen výrazně bránily. „Neblokovaly ji úplně,“ uvedl dopravní inspektorát z Freyungu. V koloně za policejního doprovodu pak všechny stroje odjely po B 12 směrem na Freyung, kde se na kruhovém objezdu B 533/B 12 u Ahornödu konalo setkání pod policejním dohledem. I tam byla plynulost provozu výrazně omezena.

Zemědělci se na silnici k hraničnímu přechodu na chvíli vrátili ještě v úterý 9. ledna. Provoz tam ale zastavili na zhruba půl hodiny.

Spontánní setkání. Podle bavorského sněmovního zákona k tomu dochází, pokud „shromáždění probíhá neplánovaně a bez pořadatele z bezprostředního důvodu“. Policie má za úkol prověřit, zda tomu tak je.

Prověřování ze strany policie, zda šlo o porušení shromažďovacího zákona, ale skončilo velmi rychle, ve středu 10. ledna večer policisté oznámili, že vyšetřování nebylo ani zahájeno. Podle policistů bylo setkání u hranic legální a jeho účastníkům žádný postih v podobě pokut či správního řízení nehrozí. „Společně se shromažďovacím úřadem jsme došli k závěru, že k žádnému porušení nedošlo. Nebylo zahájeno žádné trestní vyšetřování,“ oznámila podle PNP.de policejní stanice Freyung. Uvedla, že známé události byly „za policejního doprovodu“.