Jedná se o klání mužstev hráčů nad čtyřicet let a jeho duchovním otcem je šéf a duše prachatického fotbalu Josef Veselý. A jeho přezdívka Blochin, která se váže na jeho nejlepší fotbalová léta, dala turnaji název, ten se tedy hraje jako Blochin cup.

Poslední páteční odpoledne roku 2012 se v prachatické hale sešlo šest družstev, která si zahrála systémem každý s každým na 1x15 minut. Kromě dvou prachatických týmů se představili hráči Lažiště, Vlachova Březí, Tatranu Volary a již také tradičně Katovic. „Jsem rád, že jsme se znovu sešli v plném počtu. Po svátcích a před Silvestrem je to dobrá akce, jak si trochu zasportovat, vyběhat nabraná vánoční kila a udělat si trochu žízeň na silvestrovské oslavy. Ty se však nesmějí přehánět, protože nás pak zase čeká Novoroční fotbálek na prvního ledna od desíti hodin na stadionu Tatranu," pochvaloval si turnaj Josef Veselý.

A spokojen mohl být dvojnásobně, protože tým, ve kterém hrál, si odnesl palmu vítězství, když ani jednou neokusil hořkost porážky. „První čtyři naše zápasy jsme vyhráli a body ztratili až v tom posledním remízou s týmem z Lažiště. To nám však na vítězství v turnaji stačilo," komentoval vítězství svého týmu v turnaji Josef Veselý a pokračoval: „Příjemným překvapením byl výkon týmu z Katovic, který nakonec získal druhé místo. Třetí skončili hráči z Lažiště a o stříbrnou příčku přišli vlastně hned ve svém prvním zápase turnaje v duelu s Katovicemi, se kterými prohráli 1:2 brankou v poslední vteřině zápasu. Při remíze by si oba týmy nakonec pořadí v turnaji prohodily. Čtvrtí skončili Volarští, páté prachatické béčko a šestý celek z Vlachova Březí."

Nejlepším střelcem turnaje se stal Jiří Růžička z prachatického áčka. „Vyhlásili jsme i nejstaršího hráče turnaje, tím byl vedoucí katovického týmu Jarda Doubek, kterému je dvaašedesát let," přidal k dalšímu ocenění Josef veselý a doplnil: „Turnaj se stoprocentně vydařil. Nikdo z hráčů se nezranil, k vidění bylo hodně gólů a výborné akce. Všichni byli maximálně spokojeni, což se potvrdilo i na závěrečném vyhlášení při dobrém gulášku a pivku, kde jsme si všichni slíbili, že se za rok určitě znovu setkáme na dalším ročníku tohoto turnaje. Kalendářní rok s fotbalovým míčem tak skončil a nový otevřeme hned na prvního ledna. Zvu všechny současné i bývalé hráče Tatranu na hřiště. Sraz je nejpozději do desíti hodin, abychom mohli co nejdříve vyrazit na plac"