Včera začala oprava více než šesti kilometrů silnice 
z Blažejovic do Zbytin a následně Křišťanova. Podle slov Jiřího Klásy, vedoucího odboru dopravy Krajského úřadu Jihočeského kraje, jde o jeden z dvaceti úseků silnic na Prachaticku, které se mají během letošního léta modernizovat.

Opravovat se bude pouze 
v jednom směru a provoz řídí semafor. „Ač nejsem příznivcem asfaltování silnice na poloviny, v tomto případě to vinou komplikovaných objízdných tras nejde udělat jinak,“ vysvětlil Martin Grožaj z prachatické Správy a údržby silnic. Upřesnil, že omezení dopravy by tam mělo trvat zhruba čtrnáct dní.

K tomu by se měla pustit firma Strabag do opravy mostu přes Černý potok přímo v Blažejovicích a ten bude v době opravy uzavřen v obou směrech. Do Volar se tak kamiony z Prachatic nedostanou vůbec a osobní auta budou muset využít objízdnou trasu přes Blanický mlýn a Mlynářovice. „S vlastníky sousedních pozemků nedošlo k dohodě o jejich využití pro objízdnou trasu,“ zhodnotil starosta Zbytin Josef Furiš. Dodal, že jedním z požadavků obce bylo provedení opravy mostu v době letních prázdnin, kdy nejezdí děti autobusem do školy do Prachatic.

Jindřich Jileček ze Strabagu Prachatice ještě včera neznal oficiální termín zahájení oprav. Řekl ale, že firma má na provedení 90 dní. Podle předpokladů krajské Správy a údržby silnic by se mělo začít pracovat už v červnu a hotovo bude po prázdninách.