Po měsících čekání konečně došlo na to, že lidé z technických služeb začali odstraňovat nepovolené bilboardy u silnic druhých tříd na Prachaticku.


V tomto týdnu zmizely reklamní cedule u Starých Prachatic, Bělče a Netolic. Podle slov Martina Grožaje z prachatického střediska Správy a údržby silnic dojde na další. „S jejich demontáží jsme začali na základě rozhodnutí silničního úřadu, který jasně řekl, že tam nemají co dělat," zdůvodnil Martin Grožaj.


Sotva lidé z technických služeb konstrukce začali odvážet, dostavil se na SÚS zástupce firmy, která bilboardy k vozovkám montovala. Chtěl zjistil, co se děje. „Moc nechápu, jak se o tom dozvěděli, my jim nevolali a dosud na výzvy nereagovali," popsal stav věci Jiří Růžička, ředitel prachatické SÚS. Vedení správy silnic se tak utvrzuje v názoru, že v bilboardech má jejich majitel s největší pravděpodobností umístěno zařízení, které na dálku hlásí jeho polohu. „Náznaky jsme zjistili v internetových diskuzích," vysvětlil Martin Grožaj. Zástupce montážní firmy tvrdil, že to oznámil někdo z řidičů. Většina řidičů ale na cestáře při odstraňování ukazovala souhlasná gesta. Jeden také zastavil a tleskal.


Zmíněné bilboardy nabízí na svých internetových stranách společnost Eurobillboard.cz se sídlem v Českých Budějovicích. Tu jsme kontaktovali na telefonní číslo uvedené jako vedení společnosti. Zástupce firmy, který se nepředstavil, se pouze dožadoval fotografie reklamy, jež ukazuje na společnost Eurobillboard, a zavěsil.

Reklama bez povolení:
Správa a údržba silnic vyzvala vlastníka reklamních bilboardů k jejich odstranění před dvěma měsíci. Ten ovšem nereagoval. Na jeho náklady Technické služby stojany demontovaly.