Starosta Prachatic Martin Malý potvrdil, že radní města se možnostmi, jak zvýšit bezpečnost, zabývali zhruba před týdnem. „O případném stavebním zásahu do samotné komunikace musíme diskutovat s majitelem, tedy Jihočeským krajem. Máme ale možnosti, které můžeme provést na naše náklady,“ zhodnotil Martin Malý.

Ivana Jeřábková, vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ, má totiž v ruce zpracovaný bezpečnostní audit. V něm odborník nejen posoudil současný stav, ale navrhuje řešení. „Jde o rychlé a méně nákladné úpravy, které souvisí se změnou dopravního značení tak, aby ho řidiči lépe vnímali. Nebo úpravy dřevin v okolí komunikace tak, aby se zlepšily výhledové poměry řidičů,“ zhodnotila Ivana Jeřábková s tím, že jen úprava dopravního značení může odhadem vyjít i na sto padesát tisíc korun. „Chceme peníze získat z grantu Jihočeského kraje. Pokud jej získáme, navrhované úpravy budou ještě do letošního října,“ upřesnila.

O větší bezpečnosti křižovatky Pod Lázněmi diskutují zastupitelé už několik let. Objevil se i návrh na umístění zpomalovacího semaforu nebo retardéru.

Už v loňském roce se prachatičtí zastupitelé dohodli, že se pokusí na takové prvky získat dotační peníze.