Prachatickému deníku to v týdnu potvrdil starosta města Martin Malý. Celkové náklady na vybudování nového sběrného dvora přesahují částku čtyřiceti milionů korun, dotace by mohla pomoci s více než polovinou celkových nákladů. „Stavba je rozdělena na dva projekty, žádosti na oba jsou v této chvíli podané," zkonstatoval Martin Malý.
Podle slov vedoucí odboru životního prostření MěÚ Prachatice Marie Peřinkové se město dozví, zda s žádostí uspělo, ve druhé polovině ledna příštího roku.


Projektanta chce mít město dříve, aby bylo vše připraveno na případnou stavbu. „Potřebujeme být v předstihu. Pokud totiž dotaci získáme, tak máme jen rok na vyřízení stavebního povolení a uzavření smlouvy s dodavatelem stavby, to vše jsou podmínky pro získání dotace," vysvětlil Martin Malý. Nový sběrný dvůr a kompostárnu město potřebuje. Zatím není schopné nabídnout lidem ukládání biologického odpadu. „Sběrný dvůr v Mlýnské ulici navíc není pro město naší velikosti dostačující," uzavřela Marie Peřinková.

Sběrný dvůr:
Projekt na nový Sběrný dvůr a kompostárnu připravují Prachatičtí už zhruba rok. Jako nejvýhodnější místo je vybrána lokalita za průmyslovou zónou v ulici Krumlovská. Žádosti o dotace z operačního programu životního prostředí město podalo v polovině letošního září. Zda s projektem uspělo, se dozví na konci ledna 2013. Pokud uspěje a podepíše smlouvu, má pouze rok na vyřízení stavebního povolení.