KreBul, o.p.s. se v roce 2017 zapojila se svým projektem „Bez bariér pro všechny II“ do veřejné výzvy Nadačního fondu Tesco „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Odborná komise vybrala v každém regionu tři projekty, o vítězi pak rozhodovali přímo zákazníci prodejen, kteří za nákup získali hlasovací žeton, který vhodili dle svého rozhodnutí do připravených schránek, a tak podporovali soutěžní projekty. O vítězství našeho projektu rozhodovali zákazníci v Tescu Vimperk a v Sušice.

Předáním tří nových prvků, tedy čističky vzduchu, tabletu s možností se připojit na překladatele do znakového jazyka a masážního křesla, se uskutečnilo za účasti hostů – těch, kteří nové výstupy budou využívat, ale i těch, kteří stáli u zrodu nápadů a těch, kteří nás podpořili jak morálně, tak i se samotným projektem.

Během programu si všichni návštěvníci mohli vyzkoušet, jak vlastně prvky pomohly k odstraňování bariér – nejprve si sami zkusili komunikovat znakovou řečí, kdy se díky technice podařilo spojit s překladatelem do znakového jazyka, pak se naučili znakovat básničku, vyčistili vzduch v sále Křišťál čerstvým vzduchem z mezigenerační zahrady a nakonec si zahráli hru židličky.

V současné době má KreBul, o. p. s. odstraněno mnoho z bariér, a tak vznikají otevřené dveře pro nejrůznější cílové skupiny v našem regionu, děti, mládež, dospělí, osoby se zdravotním postižením, seniory.

Jiří Gabriel Kučera, KreBul Prachatice