Tentokrát však potrvá až do konce srpna. „Nyní se pracuje na výměně protiskluzové dlažby v hledišti nad bazénem. To nás bude stát něco přes čtyři sta padesát tisíc korun,“ přiblížil ředitel Sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Černý, co za změnu čeká a informaci ještě doplnil: „Současně se vymění i mřížky, kterými proudí teplý vzduch. Je to nutné, protože každodenním mytím schodů již začala voda protékat dolů do strojovny a kapala na technologii.“

Pro jistotu byl do bazénu pozván i statik, aby potvrdil, že protékající voda neporušila jeho statiku. „Potvrdil, že je konstrukce dobrá, ale doporučil, abychom co nejdříve něco podnikli,“ doplnil Jaroslav Černý.

V další fázi oprav se objeví tři nové sádrokartonové přepážky. „Jedna bude v kotelně, další ve sprchách a třetí u vchodu do bazénu. Vyjde to na nějakých čtyřicet tisíc korun,“ upřesnil další změnu v bazénu ředitel společnosti.

Připravuje se ještě zateplení jižní a západní strany objektu. „Jedná se o pohledovou stranu na fotbalové hřiště a bude to první etapa zateplení. Přijde to něco pod čtyři sta tisíc korun, nicméně ani pozdější termín, tedy někdy v září, neomezí návštěvníky našeho zařízení, protože se vše bude dělat vně bazénu,“ informoval o třetí změně Jaroslav Černý a dodal, že v rámci současné uzavírky se provede kompletní kontrola všeho zařízení v bazénu včetně vzduchotechniky a další pravidelná letní údržba.