Jeho podnik je existenčně závislý na prodeji tvrdého alkoholu. „Ve valné většině mám ale alkohol zahraniční a toho se metanol týkat nemohl. Alkohol české výroby prodávám tak z deseti procent. Nechápu, proč byla prohibice vyhlášena plošně," zlobí se a dodává, že všichni ti, kdo prodávali pančovaný alkohol, to museli vědět předem, protože ho nakoupili levněji, než je obvyklé.

S napětím pak očekává na výrok vlády, co bude s načatými lahvemi s alkoholem.  Club 111 má podle jeho slov alkohol nezávadný. „S každým, kdo bude chtít, si rád dám panáka. To je přece nejlepší test. Rozhodně nebudu pít něco, co by mohlo být jedovaté," tvrdí Libor Hykyš. Od chvíle, kdy vláda prohibici vyhlásila, je v Clubu 111 tvrdý alkohol sice zakrytý a neprodává se, ale vyšší poptávku po pivu a vínu prý nezaznamenali. „Pokud prohibici zruší jsme připraveni během minuty nalévat, teď  jde ale o to, jaké budou další podmínky vlády," řekl Libor Hykyš.

Na ukončení zákazu prodeje tvrdého alkoholu čeká netrpělivě i provozovatel Baru v koutě František Kasl. „Těch čtrnáct dnů pro mne znamenalo ztrátu kolem padesáti tisíc korun. Zatím nemám ani informace, zda budu moci a za jakých podmínek prodávat alkohol se starými kolky. V tomto směru samozřejmě budu kontaktovat své dodavatele. Kdybych musel tyto lahve likvidovat, byly by to další značné ztráty. Navíc lahve s novými kolky dostanu až někdy příští týden, takže bych stejně ještě nějakou dobu nemohl tvrdý alkohol prodávat," hodnotil současnou situaci František Kasl.

Ve své nabídce se zaměřuje i na víceleté whisky a podobný alkohol, u nichž spotřeba jedné lahve není otázkou jednoho večera či týdne. „Těchto lahví mám otevřených hodně a likvidovat je by byla obrovská ztráta. Pilo se z nich již dávno před vyhlášením prohibice a jsou nezávadné. Pokud bych je nemohl prodávat, tak je snad vypiji sám. Celkově se ztráty dostanou ještě do vyšších částek a nemyslím si, že by nám je mohl stát nějak nahradit. Určitě by ale bylo vhodné, aby se zákonodárci zamysleli nad tím, aby nám ztráty kompenzovali alespoň nějakými částečnými daňovými úlevami," doplnil k prodeji alkoholu František Kasl.