Pro některé majitele staršího průkazu je ale problém na úřad dojít ve správný čas. „Musím si na to vzít dovolenou, úřední hodiny mi nevyhovují, volno mívám občas ve čtvrtek, ale to na úřadu nejsou. Když skončím, už také na úřadu nejsou. Vím, že už mi zbývá jen měsíc, abych tam došel," zhodnotil svou situaci Jiří Hodina z Volar.

Jen na Prachaticku musí řidičské průkazy vyměnit asi tisícovka jejich majitelů. Výměnu provádí pouze úřady v Prachaticích a Vimperku. Jana Vokurková, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství, řekla, že jen na Vimpersku je takových majitelů na čtyři stovky. Řekla, že ve Vimperku je zatím podání žádosti bez dlouhého čekání. „Zájemci o výměnu chodí průběžně," dodala.

Ludmila Volčíková připomněla, že nestačí jen podat žádost o výměnu. „Je třeba si ještě hotový doklad na úřadu včas vyzvednout, tedy do konce letošního roku," doplnila Ludmila Volčíková a vzpomněla na situaci z minulých let, kdy řidiči, kteří nechali výměnu na poslední chvíli, museli čekat v dlouhých frontách.