Od pondělí 9. prosince budou muset řidiči v Prachaticích využít pro jízdu ve směru na Krumlov a průmyslovou zónu a také v opačném směru objízdnou trasu přes ulici U Stadionu. Z důvodu překládky zatrubnění Fefrovského potoka totiž bude část Krumlovské ulice až do 20. prosince pro veškerou dopravu zcela uzavřena.


Silniční správní úřad již stavebníkovi vydal povolení uzavřít část Krumlovské ulice v úseku za křižovatkou místní komunikace k prodejně Lidl – před křižovatkou se silnicí II. třídy č. 141 v Nové ulici, a to na dobu od 9. do 20. prosince. Povolená uzavírka řeší podle Věry Švehlové z odboru komunálních služeb a dopravy MěÚ Prachatice nutnou objízdnou trasu, kterou není možné vést jinudy, než právě ulicí U Stadionu, a to jak z ulice Krumlovská, tak z druhé strany z ulice Slámova. Objížďka bude přitom platit pro oba směry.


Uzavření ulice Krumlovská se na dočasnou dobu dotkne také autobusové dopravy. „Linková osobní doprava bude vedena po stanovené objížďce s tím, že zastávka Prachatice, mlékárna bude po dobu úplné uzavírky v Krumlovské ulici v Prachaticích dočasně zrušena a jako náhradní zastávka se stanovuje zastávka Prachatice, autobusové nádraží," upozornila Věra Švehlová. Společnost Metrostav, která o uzavírku žádala, je podle podmínek povolení povinna zajistit informaci o změně pro cestující na zastávkách v obou směrech.

V ulici U Stadionu zbývá dodělat povrchy chodníků před bývalou Jitonou.
Ze zatížení nového povrchu komunikace větším počtem vozidel, než by se v této ulici dalo očekávat, si starosta Prachatic Martin Malý těžkou hlavu nedělá. Je si jistý, že to povrch vydrží. „Pokud se týká technologických postupů v rámci povrchů komunikace, bylo vše splněno. Je tedy možné, aby touto ulicí byla vedena doprava byť dočasně ve větší míře," tvrdí starosta Malý. Podle jeho slov se radnice snažila po dohodě s dodavatelem dokončení povrchů uspíšit ne kvůli uzavírce v Krumlovské ulici, ale pro omezení rizika zhoršení klimatických podmínek. „Chtěli jsme předejít situaci, kdy by pokládce povrchů zabránilo nepříznivé počasí, i proto se z větší části pokládal asfalt před zhruba třemi týdny a poslední úsek se dokončil minulý týden. Teď už se za trochu méně příznivých klimatických podmínek dokončují chodníky před bývalou Jitonou. Kompletní dokončení by mělo být tento týden a vypadá to, že se to stihne," dodal starosta k situaci v ulici U Stadionu.


Využití ulice pro objízdnou trasu nabízí i otázku, zda vozidla, která tudy budou ve větší míře projíždět, za dva týdny neponičí nové vodorovné značení na silnici. Jak uvedl Jaromír Markytán, vedoucí odboru investic MěÚ, není zatím jisté, zda za současných klimatických podmínek firma stihne do předání provést nástřik vodorovného značení i na zbývajícím úseku. „Pokud to počasí nedovolí, asi bude logické počkat do jara i proto, že tudy v příštích dvou týdnech povede objízdná trasa a nebylo by dobré provoz znovu omezovat pracemi na značení. To ale uvidíme až při předání stavby tento pátek," dodal.