Praxe ukazuje, že zvyk je železná košile. A tak v Horní ulici i nadále v pondělí a v úterý parkovala auta. V minulosti tam, navzdory tomu, že to odporovalo dopravním předpisům, řidiči parkovali běžně. Nařízení ale jasně říká, že v Horní, Věžní a Poštovní ulici vozidla stát nesmí. Podle slov Luboše Kvasničky z Městského úřadu v Prachaticích jsou řidiči zatím na zákaz jen upozorňováni. Od prvního dne příštího roku bude platit nulová tolerance.

Ivo Novotný, ředitel Městské policie Prachatice, upřesnil, že povolenkám na parkování do Horní, Věžní a Poštovní, které byly letos vydány, končí platnost s posledním dnem roku.

Martin Malý, starosta Prachatic, řekl, že strážníci městské policie se v pondělí soustředili hlavně na dodržování zákazu zásobování v centru mezi desátou dopoledne a jednou hodinou odpoledne. „Co se parkování týká, nemůžeme být na všech místech zároveň. Mohlo se stát, že někde auta i přes zákaz stojí. Ve službě jsou dva strážníci, kteří mimo parkování řeší ještě další přestupky po městě. Na dodržování nařízení se ale zaměřujeme,“ dodal Ivo Novotný.