Změna je v tom, že léčebné centrum změnilo svůj název. Dodatek ke smlouvě tedy aktualizuje název na Resort sv. Markéty. I tak ale je nový projekt na stavbu na Lázních sv. Markéty změněn. „Z původních dvou objektů na Lázních sv. Markéty je v současné době plánován pouze jeden. V něm by měl být jak hotel, tak i akvapark,“ tak uvedl předseda představenstva obchodní společnosti Resort sv. Markéty Ladislav Marek, který zároveň upozornil na to, že nové zastupitelstvo by mělo do představenstva společnosti nominovat své zástupce. Až dosud tam byl bývalý starosta Jan Bauer.


Šedesát milionů korun by mělo město do společnosti vložit ve chvíli, kdy bude zkolaudován hotel a wellness. „Smlouva nám zaručuje, že neponeseme počáteční rizika, do projektu vstupujeme ve chvíli, kdy je vše rozjeté,“ upřesnil pro nováčky v zastupitelstvu současný starosta Martin Malý s tím, že diskuse a nominace na členy představenstva a dozorčí rady přijde na řadu na některém dalším jednání zastupitelů. „Bez pokuty to je ale možné až po roce 2015,“ doplnil zastupitel Jan Klimeš.

Resort sv. Markéty:
Letos v lednu padne rozhodnutí o přidělení dotace z ROP, která by měla být v březnu potvrzena smlouvou. Zahájení prací je plánováno na červenec 2011. Dokončení na duben 2013. V červnu 2013 měl být zahájen provoz.V případě, že společnost nezahájí provoz areálu, může město od smlouvy odstoupit.

Na stavbu hotelu a akvaparku na Lázních sv. Markéty je v současné době zpracována projektová dokumentace, na kterou bylo vydáno stavební povolení. Ta je zároveň podkladem pro žádost o dotaci regionálního operačního programu.
Představitelé společnosti změnili filozofii a opustili od výstavby dvou budov. Hotel i akvapark budou v jednom objektu. Projekt je maximálně úsporný ve výši 330 milionů korun.


Oproti původnímu projektu je ten současný hodně minimalistický a zastavěná plocha hotelu včetně akvaparku je stanovena na 2305 metrů čtverečních, tedy o více než polovinu méně, než počítal původní projekt. Počet hotelových pokojů je ze 139 snížen na 114 s tím, že projekt počítá s 286 lůžky.
Areál dále počítá s podzemními garážemi, venkovní saunou a hřišti. Hlavní cílovou skupinou jsou totiž pro společnost rodiny s dětmi. Venkovní plochy až čtyři hektary umožní různorodé aktivity a akvapark bude k dispozici i pro veřejnost, nejen pro hotelové hosty.