Prachatičtí jej mohli vidět navíc přesně v den premiéry v českých kinech. „Abychom mohli hrát v den premiéry, byla podmínkou distributora, že bude film odvysílán ve dvou dnech. Proto jej mohli návštěvníci vidět čtyřikrát," vysvětlil Kamil Štěpán, jak se podařilo do Prachatic dostat film přímo premiérově.


I přesto ale erotický dramatický film nedokázal porazit českou pohádku Anděl Páně II. Ta do českých kin vstoupila na konci loňského roku. „Jen v Prachaticích jsme ji hráli pětkrát. Pro obrovský zájem jsme přidávali," vysvětlila Věra Houšková, ředitelka Kulturních a informačních služeb města Prachatice.


Podle Kamila Štěpána Padesát odstínů temnoty v uplynulém týdnu zhlédlo 139 diváků, Anděl Páně II. doslova vyprodával sál Kina Národka. Ten má kapacitu 100 míst, na pěti představeních se vystřídalo na 480 diváků.


Pohádka měla velký úspěch i ve Strunkovicích nad Blanicí. „Hráli jsme ji hned čtyřikrát," poznamenal starosta Karel Matějka se slovy, že Padesát odstínů temnoty uvidí Strunkovičtí až na konci března a v plánu mají pouze jedno promítání.